Sevgili Peygamberimiz Aleyhissalâtü Vesselam, “Muharrem ayında oruç tut. Çünkü o, Allah’ın ayıdır. Onda öyle bir gün vardır ki, Allah o günde bir kavmin tevbesini kabul etmiş ve o günde başka bir kavmi de affedebilir” buyurmustur.

“Şehrullahi’l-Muharrem” olarak meşhur olan, yani “Allah’ın ayı Muharrem” olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır.

Hicrî Senenin ilk ayı olan Muharrem ayının 10. günü Âşura Günüdür. Muharrem ayının diğer aylar arasında ayrı bir yeri olduğu gibi, Âşura Gününün de diğer günler içinde daha mübarek ve bereketli bir konumu bulunmaktadır.

Bu mübarek günlerin feyiz ve bereketinden istifade edebilmek adına Yeşilyurt dergahımızda aşure günü programı icra edildi . Kuran-i kerim tilavetiyle başlayan muharrem ayı ve özellikle aşure gününün ehemmiyetini içeren sohbet Ustadımız H.Enes Yeşil Hocaefendi tarafından yapıldı.

Gece  zikr-i Şerif,  meşk ile devam eden programımız duanın ardından aşure ikramıyla son buldu. programımız hanım kardeşlerimize ayrılmış olan özel bölmede programımızı takip ettiler. hanım kardeşlerimize aşura ikramı yapıldı.