Burhan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak kurduğumuz Aksaray Erkek Kuran Kursu talebelerimizden hafızlık belgesini almaya hak kazanan dört hafız talebemizle birlikte İzmir il Müftülüğümüzce düzenlenen 2018 yılı Hafızlık İcâzet Merâsimine katıldık.
Burhan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Derneğimizin Onursal Başkanı H. Enes YEŞİL Hocaefendi’ninde teşviği ile 2013 yılında başlatmış olduğumuz hafızlık kurslarımızın ilk meyvelerini 2017 yılı itibarı ile iki hafızımızla görmeye başlamıştık. 2018 yılı itibari ilede dört hafızımızı yetiştirmek nasip oldu.

İzmir İl Müftülüğünün düzenlemiş olduğu
İcazet merasimi programı İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, İlçe müftüleri, hafız aileleri, öğrenciler ve vatandaşlarımızın katılımıyla dolu dolu geçti.

 

Hafızlık icâzetnameleri Reîsü’l-Kurra Vekili Mustafa DEMİRKAN Hocaefendi nezaretinde verildi.
2018 Hafızlık merasimi Buca Müftülüğün’e baglı Hacı Ahmet Susuzlu Camii’nde gerçekleşti. Merasimde Aksaray Kuran Kursumuzdan Emrah Keskin, Furkan Yılmaz, İbrahim Yılmaz, Yusuf İpek kardeşlerimizi belgelerini aldı. Bizlere bu güzel günleri yaşatan Rabbimize Hamdü senalar olsun.

Derneğimizin Onursal Başkanı H. Enes YEŞİL Hocaefendininde iştirak ettiği Programda, Dernek Başkanımız Salih GÜZEL ve Başkan Yardımcımız Hüseyin ERİŞ ve Salih Palamut Beyler de hazır bulundular.