‪Burhan-Der olarak sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı BizBizeYeteriz öncülüğünde yapılan yardım kampanyasına bizlerde ihtiyaç sahibi ailelere yardım elimizi uzattık. ‬
‪“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” (S.a.v)‬

Burhan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak kuruluşumuzdan bu yana seven, sevilen, gönüller yapan, bu fânî gök kubbede yıldızlar gibi nurlu izler bırakabilmek temennisiyle nerede bir ihtiyaç sahibi varsa orada biz de varız! Diyerek gayemiz bu kutlu vazifenin bir parçası olabilmektir. Bize her konuda olduğu gibi bu konuda en güzel emsal Efendimiz (s.a.v) ve onun izinden giden salih kimselerdir. Onlar bizlere ferdî bir Müslümanlığın nâkıs olduğu, müslümanın birlik olması, gönlünün bütün cihânı kuşatması gerektiğine müşahhas bir misal oldular. Peygamber Efendimiz (s.a.v) ümmetinin açlarını doyurmadan kendi açlığını düşünmezdi. Ümmetinin açlarını doyurmanın huzuru, O’na âdeta kendi açlığını unuttururdu. İnsanın bedeni yemekle doyduğunu biliyoruz fakat rûhu doyurmanın ise ancak yedirmekle olacağını O’ndan öğrendik.


Bugün de Burhan-Der olarak son günlerde yaşanan salgın nedeniyle Cumhurbaşkanlığımızın başlatmış olduğu “Biz Bize Yeteriz” öncülüğünde yapılan yardım kampanyasında çorbada bizim de bir tuzumuz olsun istedik. Bu kampanya bağlamında gelen çağrılar üzerine ve kendi bünyemizde yaptığımız araştırmalar sonucunda gerçek ihtiyaç sahiplerine gıda dağıtımı ile yardım elimizi uzattık. Ümidimiz “İyilikte birleşin” ayetinin muhatabı olabilmek ve arzumuz şudur ki daha çok vatandaşımıza ulaşarak Peygamber Efendimizin (s.a.) de telkin ve temkini ile müslümanların birbirini yıkayan iki el gibi olmak ve kardeşlerimizi kendimize zimmetli bilmektir.

Hülasa bu hizmetin devamı için ancak elimizdekileri infak edersek gerçekleşeceğine inanmaktayız. Bu çalışmalarımızı her yıl olduğu gibi Ramazan ayı boyunca da sürdüreceğiz.


Nitekim Fahri Kainat Efendimiz (s.a.v)’in ” İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” sözüne mazhar olmak istiyorsak gelin bir olalım!
Siz, değerli hayır sever kardeşlerimizin maddi ve manevi katkılarını bizlerden esirgemeyeceğini ümit ediyoruz. Sizin de bu hizmette bir payınız olsun istemez misiniz? Ben de varım! Diyerek maddi manevi yardımlara köprü olmayı talep edenler bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Bir sesin kulağı da uzanan bir yardım eli de siz olabilirsiniz!


Unutmayalımki bizler elindeki son hurmayı da kardeşine veren bir Peygamber (s.a.v)’in ümmetiyiz.

HESAP SAHİBİ: BURHAN EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
ŞUBE / ŞUBE KODU: ALBARAKA İZMİR ŞUBESİ / 03
TL HESAP NO: 3-515599-1
TL IBAN NO: TR32 0020 3000 0051 5599 0000 01

Albüm için : 

http://https://www.facebook.com/burhander2005/media_set/?set=a.3146678712060538