Burhan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (Burhan-Der) olarak Tasavvuf Büyüğümüz Yunus Emre Hazretlerini anma etkinliğimizi Geleneksel Kültür Şenliğini Manisa’nın Kula İlçesi Yunus Emre Köyü’nde geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

Burhan-Der olarak yer yıl geleneksel olarak yapmış oldugumuz Yunus Emre hz anma etkinliğimiz bu yılda Toplumun her kesiminden katılımın olduğu şenlikte sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın ötesinde manevi bir birliktelik ve kardeşliğin gerçek anlamını bulduğu bir atmosferde gerçekleşti.
Tasavvuf ekolünün önemli isimleri olan Yunus Emre ve Tabduk Emre gibi önemli şahsiyetlerin izmirden gelen katılımcılara anlatıldı.

Batı Anadolu’da kurulan ilk Türk köylerinden biri olduğu belirtilen Emre Mahallesi, adını halk ozanı Yunus Emre’den alıyor. Kula’ya 25 kilometre mesafedeki yerleşim biriminde Yunus Emre ve hocası Tapduk Emre’nin Makam kabirlerinin olduğu türbe de bulunuyor. Son yıllarda önemli inanç merkezlerinden biri haline dönüşen 7 asırlık mahalleye gelenler, Yunus Emre ve Tabduk Emre’nin türbesinde dua ediyor.

Ziyaretçilere Derneğimiz tarafından çeşitli ikramlarda bulunuluyor, ilahi dinletisi ve semazen gösterisi de sunuluyor.

haberin detayı için : 
https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/yunus-emre-turbesine-110-bin-ziyaretci/5d7cb0af01a30a16bc198fd5