Öğrencilerimiz 15 Temmuz şehitliğinde

Burhan Eğitim ve Dayanışma Derneği’nce ”15 Temmuz’u unutma ve unutturma” etkinliği çerçevesinde İzmir’den İstanbul’a getirdiğimiz 45 kız öğrencimizi, 15 Temmuz şehitlerinin Edirnekapı’daki  15 Temmuz şehitleri kabristan’ında bulunan mezarlarını ziyaret ettik.

Burhan Eğitim kültür ve Dayanışma Derneği olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi  ve İBB Halkla İlişkiler Başkanlığı’nın misafir perverliğinde düzenlediğimiz ”15 Temmuz’u unutma ve unutturma” etkinliği çerçevesinde bünyemizde bulunan 45 kız öğrencimizi, İzmir’den İstanbul’a götürerek 15 Temmuz şehitlerinin bulundugu Edirnekapı’daki mezarlarını ziyaret ettik. ve izmirden getirdiğimiz 15 hatim ve süreleri şehitlerimizin aziz ruhuna hediye eyledik. 

Öğrencilerimiz 15 Temmuz Kabristanlığında

 

İzmirden Şehitlerimizin aziz ruhları için hediye edeceğimiz hatim ve sürelerin duası için çıktıgımız yolculukta sabah saatlerinde Edirnekapı Şehitliği’nde bulunan 15 Temmuz şehitlerinin mezarlarını öğrencilerimizle ziyaret ettik.

kabristan girişinde Derneğimizin onursal başkanı olan muhterem ustadımız H.Enes Yeşil tarafından şehitlerimizin mezarları selamlandı ve dua edildi.

Mezarlıkda şehitlerimizin başında izmirden getirdiğimiz 15 Temmuza ithafen okunan “15 Hatim, 700 Yasin, tebareke, amme süreleri Derneğimizin onursal başkanı olan muhterem ustadımız H.Enes Yeşil tarafından duası yapılıp şehitlerimizin ruhlarına hediye edildi.

Öğrencilerimiz Ustadımızın şehitler için dua ederken duygu dolu anlar yaşadı ve gözyaşlarına boğuldular. Şehitlik ziyaretimizde öğrencilerimize şehid Tolga Ecebalın’ın babası Tarkan Ecebalın da eşlik etti.

El öptürmedi 

BURHANDER Başkanımız sayın Salih Güzel bey ise Şehit babası Tarkan Ecebalına yaptıgımız bu gezi programının amacının 15 Temmuz hain darbe girişimini Hiç bir zaman Öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm ulaştıgımız insanlara unutmamak ve unutturmamak olduğunu belirtti. Mezarlıkta ilk karşılaşmada dernek başkanımız Salih Güzel bey Tarkan Ecebalın beyin elini öpmek istedi. “biz izmirden sizlerin elini öpmeye ve teşekkür etmeye geldik” dedi. Başkanımızın ısrarına rağmen Şehit Tolga ecebalın babası Tarkan Ecebalın elinin öpülmesine izin vermedi.

Şehit Tolga ecebalın babası Tarkan Ecebalın; “sizin gelmeniz bize yeter, Ayaklarınıza sağlık düşünmüşsünüz zahmet etmişsiniz bizleri duydulandırdınız” dedi.