Burhan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak “Zeytin Dalı Harekatı”na Destek Açıklaması
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesindeki teröristleri (PYD/PKK ve DEAŞ ) etkisiz hale getirmek için başlattığı “Zeytin Dalı Harekatına destek veriyoruz.
ülkemizin geleceği için terör örgütleriyle canını hiçe sayarak mücadele eden ordumuzun; komuta kademesinin ve askerlerimizin her zaman olduğu gibi bugün de yanlarında olduğumuzu dualarımızla ve okuduğumuz Fetih Süreleri ile gösteriyoruz.
Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden her türlü terör örgütünün faaliyetlerine karşı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı “Zeytin Dalı” harekâtı evrensel hukuka uygundur.
Zeytin Dalı Harekâtı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi terörle mücadele kararlan ile Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Dolayısıyla Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilerek şanlı ordumuz tarafından sürdürülen bu harekât, meşru ve uluslararası hukuka uygundur.
Bölgesinde güçlü bir aktör olan Türkiye’nin uluslararası barışa destek verebilmesi, bölgedeki terör tehditlerini bertaraf etmesiyle mümkündür. Türk Milletinden güç alan ordumuzun bölgede barış, huzur ve güven için başlattığı operasyonda muzaffer olacağına inancımız tamdır.

“Askerlerimizin yanındayız”

Burhan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak, ülkemizin geleceği için terör örgütleriyle canını hiçe sayarak mücadele eden Başta Baş Komutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN beyin ve Aziz ordumuzun; komuta kademesinin ve askerlerimizin her zaman olduğu gibi bugün de yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz.
Bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla Afrin’de başlatılan sınır ötesi harekatta şanlı ordumuza ve kahraman Mehmetçiğe muvaffakiyetler diliyoruz.
Zeytin Dalı Harekatı’nda ve ülkemizin birliği ve bütünlüğü mücadelesinde şehit olan tüm askerlerimize Cenabı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyoruz.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.”

Salih GÜZEL
BURHAN-DER
Burhan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı

 

10 Soruda Zeytin Dalı Harekâtı :1-Zeytin Dalı Harekâtı nedir?2-Türkiye’nin ulusal güvenliği neden tehdit altındadı…

Burhan-Der paylaştı: 27 Ocak 2018 Cumartesi