Manisa Yunus emre Belediyesi’nin başlatmış olduğu Yûnus Emre Kuddise Sırruh Hazretlerini daha yakından tanıma ve araştırma çalışmaları neticesinde ulaşılan bilgiler ışığında Yunus Emre Hazretlerinin Rufai tarikatının mensup olduğu öğrenilmiş bunun neticesinde İzmir’de bulunan Rufai tarikatı marufi koluna ulaşan Yunus emre Belediyesi talebi üzerine Burhan Eğitim Kültür ve dayanışma derneği  destek ve katkılarıyla Yunus Emre’yi anma programı gerçekleştirildi.

Program Yüce Hakikat Olan Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı. programa katılan Burhan Sema ve İlahi Grubunun baş Zakiranı Cevdet Camni tarafından okunan tilavet katılımcılar tarafından huşu ile dinlendi.

Kuranı Kerim Tilavetinden sonra Yunus Emre’nin tasavvufi hayatı  düşünceleri ve şiirlerinin şerhi üzerine dernek başkanımız Salih güzel Bey’in “Yunusun Meclisinden” isimli  konuşması ile başladı.

Dernek Başkanımız Salih Güzel bey sohbetinde Yûnus Emre Kuddise Sırruh hz. Divanından Efendimiz (s.a.v) olan sevgisini ve baglılığını anlatan şiirlerinden örnekler verip şerhini yaptı. konuşmasında Yûnus Emre Kuddise Sırruh hz. efendimizin tam bir peygamber (a.s) aşıgı oldugunu zaten Tasavvufun ilk adımınında Hazreti Peygambere Muhabbet ile başladıgını dile getirdi.

Sohbetin Ardından Burhan-derin Sema ekibinin Yunus Emre kasideleri ve Zikri Şerif icra edildi. Dernek başkanımız salih güzel bey Zikrullah Öncesi yapmış oldugu sohbette Zikrullahın önemimden bahsetti. zikrullah sonrası Vatanımızın milletimizin birliği ve bekası için Dua edildi.

Programa Belediye Başkan Yardımcıları Belediye Birim Çalışanları Manisa’daki birçok Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Diyanet personellerinin iştirakı ve halkın yoğun ilgisiyle hoş bir şekilde gerçekleşti.

Yûnus Emre Kuddise Sırruh hz. Efendimiz için düzenlenen program halkımızdan da yogun ilği ile takip edildi yerel basınında takip ettiği programımız Yûnus Emre Kuddise Sırruh hz. efendimizin divanından seçilmiş olan ilahi ve kasideler eşliğinde meşk ile bitti.