İzmir’de bir grup sivil toplum kuruluşu, olarak referanduma sunulması beklenen anayasa değişikliğine destek olmak amacıyla bir araya gelerek “Evet Platformu” kurduk. Aralarında dernek, federasyon, konfederasyon ve çok sayıda bireysel katılımcının bulunduğu Evet Platformu, Konak Polisevi’nde bir araya geldik.
Buluşmada, platformun genel sekreteri Katılımcı Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Başkanı Murat Yaman olarak belirlendi. Toplantıda okunan bildiride, yeni Anayasa için referandum sürecinin başladığına işaret edilerek, söz konusu Anayasa değişikliğinin, Türkiye’nin yeniden inşası ve aydınlık geleceği açısından önemli bir adım olacağı belirtildi.
Dernek Başkanımız sayın Salih Güzel Bey Yen’i Anayasaya EVET Platformun da yapmış olduğu konuşmada;
“Terör örgütlerinin, Fetö pkk ve benzeri örgütlerinin hayır dediği bir anayasaya, EVET demek bizim için en büyük sebeptir.” 
Bildiride şu ifadelere yer verildi: “Yeni Anayasa bize göre bir milattır. Ülkemizin ayağındaki prangalardan kurtulmasının işaretidir. Ülkemizin milletimizin menfaati gereği istiklal için, istikbal için, istikrar için evet diyoruz.” Bildiride ayrıca, referandum kampanyası süresince yeni Anayasa düzenlemelerinin halka anlatılması amacıyla çeşitli ziyaretler, toplantı ve seminerler düzenleneceği kaydedildi.

Haberin linki :

http://www.sabah.com.tr/egeli/2017/02/01/izmirde-stklar-evet-platformu-kurdu