Burhan Eğitim kültür ve Dayanışma Derneği olarak İstanbul büyükşehir belediyesi ve halkla ilişkiler başkanlığının misafir perverliğinde düzenlediğimiz “15 Temmuzu Unutma ve Unutturma” etkinliğimiz Ögrencilerimizle sabah namazı için istanbul Eyyüp Sultan’da başladı.

 

İzmirden çıktıgımız bu güzel yolculukta bizlere Derneğimizin Onursal başkanı olan muhterem H.Enes Yeşil Ustadımız eşlik ettiler. Yolculuk esnasında ustadımız örgencilerimize Kuranı Kerim,  vird ve evrad-ü ezkar’ımızı okudular. Tesbihatının sonunda ustadımız yolculuğumuzun iyi geçmesi hayırlara vesile olması ve yolculuk muradımızın hasıl olması için dua niyaz ve ilticada bulundular.

Öğrencilerimizle Sultanın Huzurundayız:

Gece 04,00 saatlerinde vardıgımız eyyüp sultan camiinde ilk olarak Derneğimizin Onursal başkanı olan muhterem H.Enes Yeşil Ustadımız öncülüğünde öğrencilerimizle beraber Hicret sırasında Hz. Peygamber (asv)’ı efendimizi Medine’de evine misafir eden “Eyüp Sultan”unvanıyla anılan Ebu Eyyub El-Ensari (r.a) H.z kabri şerifini selamladık ve dua edip ziyaret ettik.

Sabah Namazı ve Eyyüp Sultan Camii :

Ardından Öğrencilerimizle birlikte eyyüp sultan camiinde teheccüt ve sabah namazlarımızı eda ettik. Eyüp Sultan Camii İmam Hatip’i Metin ÇAKAR hocaefendinin ruhları okşayan kıraati ile mest olan öğrencilerimiz haşyet ve huşu içinde sabah namazını eda ettikten sonra çıkışında tekrar  Hicret sırasında Hz. Peygamber (asv)’ı efendimizi Medine’de evine misafir eden “Eyüp Sultan”unvanıyla anılan Ebu Eyyub El-Ensari (r.a) H.z kabri şerifini selamlama  ve dua edip ziyaret ettiler.

Eyyüp Sultan Kabristanında  ustadımız ve öğrencilerimizle bir hatıra fotoğrafı çektirdik