Burhan-der ve izmir S.T.K lar olarak Muharrem ayı ve Aşure Günü dolayısıyla Buca Serdar yereli kapalı Spor salonunda Buca İlçe Müftülüğü, Kurana Hizmet Derneği, İmhad, Sivas Yiğidolar Federasyonu, Burhan Der, İzmir Genç Romanlar Derneği tarafından “Gelin Aşurede Bir Olalım” isimli program düzenlendi.
İzmir Buca Serdar yereli kapalı Spor salonunda gerçekleşen etkinliğimizde yaklaşık 2 bin kişiye üzerinde Türk bayrağı deseni bulunan ve halk arasında bereket aşı olarak da adlandırılan aşure ikram edildi. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği aşure Programına; İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ak Parti İzmir Millet Vekili Hüseyin Kocabıyık, Ak Parti Milletvekili Adayı Cemal Bekle, Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, Ak Parti İl Yöneticisi Mehmet Tozlu Ak, Parti İl Yöneticisi Şafak Yadigarbirgün, başta olmak üzere bir çok davetli katıldı. Etkinlikte ilk aşure ikramını İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve Ak Parti İzmir Millet Vekili Hüseyin Kocabıyık yaptı.
ProgramIMIZ  istiklal Marşı ve Şehitlerimiz için saygı duruşu ve Kuran-ı Kerim tilaveti,ile başladı. tasavvuf müziği sanatçısı Cevdet Camni nin Muharrem ilahileri ile programımıza renk kattı. İlahi ve semazen Topluluğu Gösterimi, Mehter takımı yer aldı. ayrıca Programımıza izmir Katip Çelebi dekandlarından prof dr. Saffet Köse hocamızın Aşuranın önemi sohbeti ile devam etti.