ADIM ADIM İSTANBUL EVLİYALARI GEZİYORUZ
Evliyanın önderlerinden Aziz mahmut hüdai hz ve istanbulun üç evliyasının dualarına dahil olabilmek ve
Bu övgülere mazhar olan şehir Hazret-i Peygamberin; “İstanbul muhakak fethedilecektir bu fethi yapacak hükümdâr ve ordu ne mükemmel insanlardır.” meâlindeki hadîs-i şerîfi onu ayrı bir şevke getirmişti.

Burhan eğitim kültür ve dayanışma derneği Gediz Göksu cemaatimiz olarak düzenlediğimiz manevi yolculuğumuz feyizli ve bereketli geçti.

Ebû Eyyûb el-Ensârî’nin türbesi önünde Yusuf hocamızın yapmış olduğu duadan sonra şu hissiyatlarını bizlerle paylaştı (Rahmetli Şaban hocam buraya geldiğinde acaba namazın’ı içeridemi yoksa dışarıdamı kıldı hocam rahatsız olduğu için Dışarıda kılmıştır. Allah bizede burada namaz kılmayı bizede nasip etti hocamın kendisinin bu kalabalığın o günden bu güne Bu ziyareti gördüğünden adım gibi eminim biliyorum bir gün gelicek bizden birileri gelicek bu türbenin kapısında dua edip bu kapıyı zorlayacaklarını biliyordum Bu gurubu o günden bu güne görmüştü ) diye bize bildirdi manevi bir atmosfer yaşandı Allah (c.c) hocamızdan razı olsun.


Üsküdar da bulunan Aziz mahmut Hüdai hz ‘lerinde çok feyizli zikir yapıldı ve dualar edildi kolumuz fethul marif hz ziyarette bulunduk bu gezilerin de Heryıl yunus emre anma programları gibi her yıl yapılmasını istiyorlar çok feyizli ve maniyat yüklü bir gezi İstanbul evliyalarından Mehmed Emin Tokadi’nin şeyhi Ahmed Yekdest-i Cüryani Hazretleri kendisine şunları söylemiştir: “Vasiyet et ki vefatından sonra kabrini kolay bulunacak bir yere yapmasınlar. Virane bir yere defnetsinler. Kimse bilmesin. Ancak, nasibi olanlar gelip bulsun, dua etsinler”
Rabbim nasip etti ziyaretlerinde bulunduk Allah ‘ın izniyle böyle güzel geziler kardeşler arsında güzel diyologlar paylaşımlara vesile oluyor.
Bu geziyi düzenleyen kardeşlerimizden allah razı olsun onların sayesinde uçağa bindik ilkdefa bizim için çok güzel bir deneyim oldu aramızda ilkdefa istanbul’a gelenler vardı daha doğrusu bu gezi ilklere imza attıdesem hiçte yanılmış olmam

Hz. Yuşa (a.s)
İstanbul’a gelen birçok kişi tarafından ziyaret edilen yerdir. Hem peygamber kabrinin bulunması, hem doğal güzelliklere sahip olmasıyla bizim kalbimiz fethetti Kabir ziyaretini kelimei tevhitlerle yapıldı ismiazam esmaihüsna lar eşliğinde bizi gerçekten farklı bi atmosfer yaşadık biz galiba istanbul’un maneviyatına aşık olduk kısabi hz Yuşa ‘nın kabri hakkında kardeşler bilgilendirdiler Allah razı olsun onlardan dualar dedildi oradan ayrılırken içimizde buraları tekrar ziyarete gelebilmeyi bu duygularını tüm kardeşlerimizin yaşaması için dua dereke ayrıldık .