Hayatta herkes mi yalnız, yoksa insanlık mı İnsanı yalnız bırakanlarmı?
Maalesef sekülerleşmenin merkeze alındığı zamanımızda “Ben” çizgisi sahiplenilen tek çizgi. Günümüz dünyasında Kapılar ardında sır kalan nice hayatlar gizli.
Burhan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak biz de o sırlı hayatlardan birinin kapısını yeni başlattıgımız Sosyal Yardım projesi ile çaldık.

Gelen birileri olur mu diye sürekli kapısının önünde gözü dışarıya bakan yaşlı teyzemiz bizi hayır dualariyla karşıladı; yavaş yavaş adımlarla içeri girdiğimizde derin bir Sessizlik aldı. İnsan yoldaş olamamış bu teyzemize ama kedileri o vazifeyi üstlenmeye çalışmış.
88 yaşında olan teyzemiz harabe gibi bir yerde, yılların pisliği kalıplanmış bir mekanda yaşamını sürdürmeye çalışıyor. 
Kömür, odun, gıda battaniye ve bazı tesisat yardımlarını derneğimiz olarak yaptık. En son ne zaman hasbihal ettiğini bilemediğimiz teyzemizle muhabbet ettik. Dernek üyelerimizle gittiğimiz yaşlı teyzemizin evinde temizlik yaptık.

Polislerin arada yaşıyor mu diye kontrol ettiği teyzemizle yine Hayır dualarını alarak vedalaştık.
Adımlarımız Geri geri giderken aklımızda bize, “Komşusu açken yatan bizden değildir” diyen Efendimiz’in (s.a.v) ümmetine Ne oldu sorularıyla boğuştuk. Cevap yine boşlukta yol alan sessizlik oldu. Rabbim cümlemizin yardımcısı olsun.

Siz, değerli hayır sever kardeşlerimizden maddi ve manevi katkılarını bizlerden esirgemeyeceğini ümit ediyoruz.

HESAP SAHİBİ: BURHAN EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ALBARAKA ŞUBE KODU: İZMİR ŞUBESİ / 03 TL HESAP NO: 3-515599-1 | IBAN NO: TR32 0020 3000 0051 5599 0000 01

Albüm için :

Hayatta herkes mi yalnız, yoksa insanlık mı İnsanı yalnız bırakanlarmı?Maalesef sekülerleşmenin merkeze alındığı zamanı…

Burhan-Der paylaştı: 19 Aralık 2017 Salı