Yaşlıdır deyip geçme! Onlar,  Ömrün gizemidir . Onlara dünyayı  sorsak; sözden öte özde, laftan ziyade kalpte, hissederek tüm hissiyatları ile “Dünya Fanidir! Göz açıp kapatmak kadar Fanidir!” derler.

Aslında anlamak için demelerine de gerek yok. Lisan-i halleri konuşuyor her daim. Nemli gözlerinden okunuyor  çoğu zaman yaşadıkları acıları, yakınlarının vefasızlıklari, ve duydukları hasretleri…Göz kalbin aynasıydı…

Burhan Eğitim Kültür  ve Dayanışma Derneği olarak “İyilikte birleşin” ayetinin muhatabı olma ümidiyle yollara düştük. “Sesimizi duyan yok mu” çağrılarına “Var! buradayız yanınızdayız.”diye karşılık vermeyi gaye edindik.

Bu gayeyi gaye edinmek isteyenler, maddi manevi yardımlara köprü olmayı talep edenler bizlerle irtibata geçebilirsiniz.  Bir sesin kulağı da siz olabilirsiniz!

Burhan-Der olarak “Biz Sizi Unutmadık” etkinliği çerçevesinde Her hafta ziyaret ettiğimiz Naciye teyzemizi bu haftada yanlız bırakmadık. ve hanım kardeşlerimizle bir pazar sabahı  ziyaretine  gittik.
Naciye teyzemizin pazar sabahı Kahvaltısını  hazırladik Sıcak Çorba yapıp içirdik ve günlük yemeğini yapıp evini temizledik. Abdestini aldirdik namazını kıldıktan sonra elini öpüp Duasini aldık. hanım kardeşlerimiz ziyaret sonrası “bu haftanın en büyük kazancı bu olsa dedik”

Siz, değerli hayır sever kardeşlerimizden maddi ve manevi katkılarını bizlerden esirgemeyeceğini ümit ediyoruz.

HESAP SAHİBİ: BURHAN EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
ALBARAKA ŞUBE KODU: İZMİR ŞUBESİ / 03
TL HESAP NO: 3-515599-1 | IBAN NO: TR32 0020 3000 0051 5599 0000 01

Hayatta herkes mi yalnız, yoksa insanlık mı İnsanı yalnız bırakanlarmı?Maalesef sekülerleşmenin merkeze alındığı zamanı…

Burhan-Der paylaştı: 19 Aralık 2017 Salı