Burhan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Kula Belediyesi’nin de katkılarıyla 11.sini düzenlediğimiz büyük Mutasavvıf Yunus Emre Hz. Anma programımızı gerçekleştirdik.
Programımız Aksaray Kuran Kursu hafızlarımızın Kuran tilaveti ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde Burhan-der Başkan’ı Salih Güzel bey programın içeriği ve önemi hakkı’nda ki konuşmalarıyla devam etti.
Muhterem Üstadımız Hüseyin Enes Yeşil, Enfal suresinde bulunan “Allah’a ve Rasulüne itaat edin, birinizle çekişmeyin. Sonra gevşersiniz, gücünüz elden gider. Sabredin Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.” 46. Ayetini Ele alarak ümmetin içinde bulunduğu halden, bu ayeti hayatımıza ışık tutarak nasıl davranmamız gerektiğinden, tevhid akaidinden, birlik ve beraberliğimizle ilgili sadra şifa, gönle huzur veren tasavvuf sohbeti ile kültür şenliğimize katılan cemaatimiz manevi bir hava yakaladılar.
Ardından Mehteran Takımı’nın gösterileri, türbe ziyareti, İlahi ve Semazen Grubu’nun gösterileri oldu. Yunus Emre k.s ‘Bölüşürsek tok bölünürsek yok oluruz.’ hikmetli sözünü burada hissettik. Tanıdık tanımadık demeden ümmet bilinciyle aileler kaynaştı güzel bir atmosfer oluştu.
Programımıza katkı sağlayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun bey de iştirak edip katılımcılar ile sohbet etti
Programımız ‘Ümmeti Muhammedin birliği ve beraberliği, vatanımızın ve milletimizin ayrılığa düşmemesi, huzuru selameti ve refaha ulaşabilmesi , mazlum din kardeşlerimizin felaha kavuşabilmesi, müslümanlar arasındaki ve müslümanlarla yapılan savaşların sona ermesi için” Cenab-ı Hakk’a niyazda bulunarak sona erdi.